CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Nadal bez porozumienia w szpitalu

  • 7.06.2018, 15:37 (aktualizacja 08.06.2018 11:53)
  • Anna Głąb
Nadal bez porozumienia w szpitalu
Podziel się:
Oceń:
Rozmowy pracowników ostrowieckiego szpitala z dyrekcją na temat wzrostu wynagrodzenia zasadniczego trwają od marca. Związki zawodowe: Pielęgniarek i Położnych, NSZZ „Solidarność”, Pracowników ZOZ-u Ogólnego, Techników Medycznych Elektroradiologii oraz Laborantów Diagnostycznych prowadzą rozmowy z dyrekcją na temat podwyżek pensji zasadniczych. Dziś miały się pojawić ostateczne ustalenia. Do porozumienia jednak nie doszło. 

Dorota Połetek, wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, informuje, że propozycja dyrekcji szpitala jest nie do przyjęcia przez protestujących. Związkowcy chcą podwyżek o 500 złotych dla pracujących mniej niż pięć lat, tysiąca złotych dla osób ze stażem pracy 5-10 lat i półtora tysiąca złotych podwyżki dla pracowników, którzy pracują dłużej niż 10 lat.

Związkowcy, którzy prowadzili rozmowy, zaznaczają, że propozycje ze strony dyrekcji są rozbieżna z ich oczekiwaniamiPodczas dzisiejszych rozmów została ponowiona propozycja starosty Zbigniewa Dudy. Oferta to 300 złotych podwyżki dla wszystkich, wypłacanej w trzech turach. Pierwsze sto złotych protestujący mieliby dostać od 1 lipca, kolejną część od 1 października, a później od 1 stycznia 2019 roku. Dyrektor szpitala Rafał Lipiec mówi o propozycji podwyżki o 460 złotych brutto. 

Protestujący chcieliby spór rozwiązać poprzez rozmowy, zapowiadają jednak, że w przypadku braku porozumienia możliwy jest każdy scenariusz. Nie wykluczają także strajku.

Protestujący pracownicy szpitala podkreślają, że jedną z najbardziej dotkliwych spraw jest podstawa pensji, która jest mniejsza od minimalnej płacy podstawowej w Polsce. Ostateczną kwotę wypracowują np. przez dyżury świąteczne czy dodatki stażowe. Taka sytuacja dotyczy około 300 osób. W wielu przypadkach pensja netto po kilkunastu latach pracy mieści się w przedziale 1200 – 1500 złotych. Podwyżki mają dotyczyć około 400.

 

Anna Głąb
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe