CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Antyterroryści z całego kraju w Kielcach

  • 5.06.2018, 14:09
  • Judyta Szczerbińska
Antyterroryści z całego kraju w Kielcach Świętokrzyska Policja
Podziel się:
Oceń:
We wtorek 5 czerwca w Kielcach rozpoczęło się czterodniowe szkolenie, w którym biorą udział antyterroryści z całego kraju, strażacy i żołnierze. Wszystko w celu doskonalenia umiejętności działań bojowych z wykorzystaniem śmigłowca oraz wspierania działań ratowniczych.

Kielecki Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji po raz kolejny jest organizatorem ćwiczeń, których celem przede wszystkim jest zgrywanie różnych pododdziałów, dając alternatywę na różne ewentualności działań, które mogą przytrafić się w życiu. Antyterroryści z Kielc, w ramach ćwiczeń zaplanowali szereg sytuacji wymagających sprawdzenia różnych scenariuszy wspólnych akcji. Udział w nich bierą policyjni antyterroryści z całej Polski, strażacy, a także żołnierze z krakowskiego 16 batalionu powietrznodesantowego.

Uczestnicy rozpoczęli szkolenie od wspólnej odprawy, na której szczegółowo omówiono wszystkie jego elementy. Przedstawiono wszystkie zasady bezpieczeństwa, a także udzielono szczegółowego instruktarzu. Później przy użyciu policyjnego śmigłowca Mi-8 każdy ćwiczył zjazd na linie osobistej z różnych wysokości, a następnie zjazd na linie desantowej tzw. szybkiej.

W kolejnych dniach uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności na różnych obiektach i w różnym terenie. Całość zaplanowanych działań związana jest z ćwiczeniami wyskościowo-bojowymi.  Szkolenie zostało przygotowane zarówno pod względem wykonywanych przez antyterrorystów zadań, jak i właściwego zabezpieczenia. 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (8)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe