×

Rodzinnie, zdrowo, kolorowo w ZSS

  • 4.06.2018, 14:25 (aktualizacja 05.06.2018 15:35)
  • Artur Sitarski
Rodzinnie, zdrowo, kolorowo w ZSS
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
4 czerwca na Gutwinie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych i Stowarzyszenie „Źródło”. To już kolejne wydarzenie w ramach obchodów 25-lecia ZSS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na pikniku było kolorowo i wesoło. Różnorodność przygotowanych przez organizatorów konkurencji przypadła do gustu uczestnikom. Podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych zgodnie ze swoimi zainteresowaniami angażowali się gry i zabawy. Uczniowie brali udział w konkurencjach ruchowych, malowano twarze, robiono biżuterię czy puszczano bańki mydlane. Większość imprez w Zespole Szkół Specjalnych ma charakter integracyjny. Nie inaczej było i tym razem. Wspólne chwile z kolegami, koleżankami, rodzicami i nauczycielami to najlepsza terapia. Gry, zabawy, konkursy wpływają przecież doskonale na rozwój intelektualny. Terapia przez zabawę przynosi pozytywne efekty. Stymulowanie umysłu oraz ćwiczenia fizyczne pobudzają organizm do działania. Dzieci większość roku szkolnego spędzają w murach placówki dlatego ćwiczenia na świeżym powietrzu są bardzo ważne.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Na poniedziałkowym pikniku pojawili się też specjalni, wyjątkowi goście tj. pies pasterski i koza. Specjaliści twierdzą, że kontakt ze zwierzętami to doskonała terapia znana jako bowiterapia, dogoterapia ,onoterapia lub felinoterapia, czyli praca z kotem. Zooterapie cieszą się coraz większą popularnością.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe