Świętokrzyska Policja nadaje w aplikacji BLISKO

  • 1.06.2018, 15:37 (aktualizacja 01.06.2018 17:03)
  • Judyta Szczerbińska
Świętokrzyska Policja nadaje w aplikacji BLISKO
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą już otrzymywać powiadomienia o utrudnieniach na drogach krajowych i wojewódzkich, informacje o planowanych objazdach, czy prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi. Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach dołączyła do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzysta blisko pół tysiąca polskich miast i gmin. Do systemu należy aplikacja BLISKO, której podstawową funkcją jest umożliwienie nadawcom powiadamiania społeczeństwa za pomocą telefonu. 

Aplikacja BLISKO została stworzona po to, aby mieszkańcy mogli na bieżąco otrzymywać lokalne informacje od nadawców, takich jak urzędy gmin i miast, służby porządkowe, dostawcy prądu, wody czy, bibliotek, domów kultury, lokalnych klubów sportowych i innych podmiotów, których podstawą działalności jest użyteczność publiczna. Do grona tych nadawców, jako kolejny garnizon w kraju, dołączyła również Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Podstawową funkcją aplikacji jest umożliwienie służbom administracyjnym masowe powiadamianie ludności w szybki i skuteczny sposób. Wysyłane wiadomości trafiają na telefony mieszkańców. Każdy może sam wybrać serwis, z którego chce skorzystać. Aplikacja powiadamia o nadejściu wiadomości tak jak w SMS. Komunikaty często są ze zdjęciami, wideo, audio, PDF lub z oznaczeniem na mapie.

Świętokrzyscy policjanci od ponad dwóch tygodni wysyłają już komunikaty. Odbiorcy mogą liczyć na informacje dotyczące np. utrudnień na drogach krajowych i wojewódzkich, prowadzonych poszukiwaniach za osobami zaginionymi, czy komunikaty dla seniorów, ostrzegające ich przed zagrożeniami takimi jak np. oszustwa.

Aplikacja jest bezpłatna, większość użytkowników smartfonów może ją pobrać z oficjalnych sklepów dystrybucyjnych  Google Play (system Android) lub AppStore (system iOS) oraz Windows Store (system Windows Phone). Po zainstalowaniu należy wpisać swoją miejscowość, wybrać nadawców, a następnie zaznaczyć, z jakich serwisów będą mogli przesłać do nas informacje.

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe