Staszów: Oszustwo przy kryptowalutach

  • 1.06.2018, 12:18 (aktualizacja 01.06.2018 13:34)
  • Judyta Szczerbińska
Staszów: Oszustwo przy kryptowalutach
Podziel się:
Oceń:
W świecie kryptowalut istnieje wiele oszustw - dlatego warto pamiętać, że przed inwestycją, należy zapoznać się dokładnie z ofertą danego projektu, co ona wnosi, kim są jej deweloperzy i zdecydować na ile im ufamy. Przykładem takich nieuczciwych działań oszustów jest zdarzenie z powiatu staszowskiego. Straty poszkodowanego mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czym jest kryptowaluta?

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Jest to system księgowy, który przechowuje informacje o stanie posiadania. Stan posiadania związany jest z poszczególnymi węzłami sytemu tzw. ,,portfelami’’ w taki sposób , aby kontrolę nad danym portfelem miał wyłącznie posiadacz odpowiadającego mu klucza prywatnego. Kryptowalutę można kupić na działających w intrenecie giełdach lub ,,wykopać’’, tzw. minning. Jest ona szczególnym przypadkiem waluty wirtualnej.

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

W kryptowalutach naciągacze czują się jak bardzo pewnie, ponieważ po pierwsze znaczna część społeczeństwa nie wie czym są, więc łatwo takimi osobami manipulować, wprowadzając ich w błąd. Po drugie kryptowaluty w większości dają znaczną lub całkowitą anonimowość. Jeżeli ktoś Cię oszuka na kryptowalucie, to niestety prawdopodobnie straciłeś swoje środki bezpowrotnie, ponieważ transakcje są wiążące i nie można ich cofnąć.

Przykładem takiego działania jest sytuacja z powiatu staszowskiego. Jeden z mieszkańców powiadomił policję w Staszowie o oszustwie związanym z ,,kopaniem kryptowaluty’’ na jego szkodę. Jak wynika z wstępnych ustaleń, straty poszkodowanego mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe