×

Nagrody dla uczniów od premiera Morawieckiego

  • 1.06.2018, 12:04 (aktualizacja 01.06.2018 16:36)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Nagrody dla uczniów od premiera Morawieckiego
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Zwycięzcy konkursu historycznego w Szkole Podstawowej w Dołach Biskupich dostali w nagrodę flagi narodowe od premiera Mateusza Morawieckiego. Konkurs był propozycją szkoły na obchody stulecia niepodległości.

Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy na temat twórców niepodległości. W dwóch kategoriach wiekowych uczniowie przygotowywali rysunki albo pisali wiersze. Prace były przygotowywane samodzielnie lub z pomocą bliskich, łączył je temat i zaangażowanie w przygotowania. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Jak zaznacza polonistka Katarzyna Ślusarz, organizatorka konkursu, dzieci wykazały się nie tylko dużą wiedza historyczną, ale także zdolnościami artystycznymi. Konkursy to także sposób na przybliżanie wiedzy patriotycznej w sposób, który jest atrakcyjny dla uczniów. Świadczy o tym fakt, że na konkurs napłynęło 50 prac z całej gminy, nagrody otrzymało 15 osób. W kilku przyadkach nagrody, ze względu na wyrównany poziom, przyznane zostały ex aequo. 
Nagrody zostały ufundowane przez senatora Jarosława Rusieckiego i zespoły grające współczesną muzykę patriotyczną „Forteca” i „Pozytywka”. Szczególne podarunki przekazał premier Mateusz Morawiecki. To trzy flagi narodowe z listem gratulacyjnym skierowanym do rodziców. 

Do Szkoły Podstawowej w Dołach Biskupich uczęszcza do 48 uczniów, organem prowadzącym nie jest gmina, ale placówka spełnia doskonale wszystkie zadania edukacyjne. Burmistrz Kunowa Lech Łodej podkreśla, że o wysokim poziomie placówki świadczy m.in. konkurs "Twórcy Niepodległości". 

Podczas ceremonii wręczenia nagród uczniowie zaprezentowali także program artystyczny nawiązujący do tematyki patriotycznej.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe