×

Pierwszy sezon Zgody

  • 30.05.2018, 14:15 (aktualizacja 30.05.2018 22:11)
  • Artur Sitarski
STS Zgoda Janik podsumował swój pierwszy sezon ligowy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
STS Zgoda Janik to jedyny profesjonalny zespół tenisa stołowego z powiatu ostrowieckiego. W minionym sezonie zadebiutował w rozgrywkach świętokrzyskiej II ligi.

29 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie podsumowano pierwszy sezon w rozgrywkach świętokrzyskiej II ligi beniaminka z powiatu ostrowieckiego STS Zgoda Janik. Oczekiwania przed sezonem były wysokie, zawodnicy znali swoich przeciwników z ligi amatorskiej. Ostatecznie na zakończenie sezonu zespół uplasował się na 7 pozycji zdobywając 14 punktów.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Rozgrywki przy stole zweryfikowały umiejętności zawodników z Janika, choć zespół sprawił kilka niespodzianek. W czasie uroczystości wyróżniono uczniów biorących udział w zawodach tenisowych na szczeblu powiatu i województwa. Sukcesy młodzieży nie są przypadkowe. Wspólny trening pod okiem profesjonalistów przynosi sukcesy w turniejach w postaci pierwszych i drugich miejsc. 

Tenis stołowy w gminie Kunów ma swoje tradycje. Stąd też inicjatywa o stworzeniu profesjonalnego klubu. Trenerzy i zawodnicy mogą liczyć na na wsparcie władz gminy, którym pomysł bardzo się spodobał.

W Kunowie tenis stołowy cieszy się popularnością, ale to nie jedyny sport w zainteresowaniach mieszkańców i zawodników. Na terenie gminy działa od ponad 30 lat sekcja podnoszenia ciężarów. Jest to sport ogólnorozwojowy, który trenować może każdy. Kunowska szkoła podnoszenia ciężarów wychowała wielu medalistów na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W swojej działalności nawiązuje do pięknej tradycji polskiej sztangi. To jedna z wielu dyscyplin sportowych w których mieszkańcy gminy odnoszą sukcesy.

 

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe