CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Strażacy z Kunowa dostali sprzęt

  • 29.05.2018, 11:15 (aktualizacja 29.05.2018 15:39)
  • Anna Głąb
Strażacy z Kunowa dostali sprzęt
Podziel się:
Oceń:
Sprzęt ratujący życie o wartości ponad 32 tysięcy złotych trafił do czterech jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Kunów. Środki na jego zakup pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, to pieniądze wpłacane przez sprawców wypadków drogowych jako grzywny czy nawiązki.

Dotychczas pieniądze te przekazywane były na pomoc psychologiczną, ale doświadczenie pokazywało, że niewiele osób z niej korzystało. Decyzją ministra sprawiedliwości od tego roku pieniądze zostały przeznaczone na doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Senator Jarosław Rusiecki zapowiada, że podobnego wsparcie można oczekiwać także w kolejnych latach.

Na terenie gminy Kunów działa 8 jednostek OSP, czynnie służy w nich około 320 strażaków. Nowy sprzęt trafi do Kunowa, Janika, Bukowia i Nietuliska Dużego. Ta zwłaszcza jednostka, leżąca na końcu gminy i powiatu często jako pierwsza udziela pomocy poszkodowanym. Sami strażacy podkreślają, że takiego sprzętu nie mieli dotychczas na stanie. Są jednak dostatecznie przeszkoleni, aby z niego korzystać.

W ciągu minionych lat nakłady na Ochotniczą Straż Pożarną w gminie Kunów wzrosły o pół miliona, jak podkreśla wójt Lech Łodej, druhowie stanowią „wojsko gminne”, a nowy sprzęt pomoże im w niesieniu pomocy poszkodowanym.

Strażacy z gminy Kunów dostali torby medyczne, dwa defibrylatory i deski do transportu chorych.

Sprzęt podobnej wartości trafi do wszystkich gmin powiatu ostrowieckiego, gmina miała zapewnić jeden procent wkładu własnego.

Anna Głąb
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe