Nadleśnictwo Ostrowiec o zmianach w prawie łowieckim

  • 28.05.2018, 14:32 (aktualizacja 28.05.2018 16:39)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Nadleśnictwo Ostrowiec o zmianach w prawie łowieckim
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:

Przedstawiciele gmin, izb rolniczych i kół łowieckich spotkali się z reprezentantami Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski w związku z nowelizacją ustawy - prawo łowieckie, która dotyczy kwestii szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych. 

Po zmianach w przepisach szacowaniem szkód zajmować będzie się więcej osób, tego typu szkolenia służyć mają zgłębieniu wiedzy i jak najsprawniejszemu dostosowaniu się do nowych wymogów.

W lesie są pożyteczne, na łąkach i polach już nie. Mowa o dzikach, które rolnikom najbardziej dają się we znaki. Dziki niszczą zasiewy, buraki, ziemniaki w różnej fazie rozwoju, wyjadają kukurydzę. 

Nowelizacja ustawy weszła w życie 1 kwietnia, od tego momentu, tylko w Gminie Kunów, 6 rolników zgłosiło już szkody wyrządzone przez zwierzynę, właśnie przez dziki.

W ramach nowelizacji ustawy ponadto każde koło ma określoną minimalną liczbę dzików jaką ma ustrzelić w sezonie łowieckim, maksymalna granica teraz została zniesiona. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe