×

Międzynarodowy wyścig kolarski "Szlakiem Walk Majora Hubala"

  • 31.05.2018, 13:05 (aktualizacja 01.06.2018 17:10)
  • Judyta Szczerbińska
Międzynarodowy wyścig kolarski "Szlakiem Walk Majora Hubala"
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Wyścig ku pamięci majora Henryka „Hubala” Dobrzańskiego rozgrywany będzie w dniach 31 maja - 4 czerwca na szosach Kielecczyzny. Rywalizować będą w nim 24 ekipy, w tym 20 zagranicznych. Pierwszy etap wyścigu zakończy się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wyścig kolarski „Szlakiem walk mjr Hubala” ma swoją wieloletnia tradycję. Pierwszy raz został rozegrany w 2000 roku, a jego pomysłodawcą był, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w jeździe drużynowej na czas Andrzej Sypytkowski.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Do rywalizacji w 13. edycji Międzynarodowego Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala przystąpią 24 zespoły, pośród których będą zarówno zawodowe grupy z Polski, jak i goście z Austrii, Czech, Holandii czy Niemiec.

Tegoroczna odsłona Wyścigu Hubala rozpocznie się od prologu rozgrywanego w formie ulicznego kryterium. W czwartek 31 maja kolarze rywalizować będą w centrum Kielc, a 2-kilometrową rundę wiodącą po ulicy Warszawskiej pokonywać będą 20-krotnie.

Pierwszy z etapów Wyścigu Hubala, zaplanowany na piątek 1 czerwca i rozpocznie się w Poświętnem. Kolarze będą mieli do pokonania trasę liczącą blisko 195 kilometrów, która wiodąc m.in. przez Drzwicę, Przysuchą, Szydłowiec i Wąchock, doprowadzi ich do Ostrowca Świętokrzyskiego. Tu też wyznaczona zostanie meta i tu poznamy pierwszego lidera 13. edycji wyścigu. 

W sobotę 2 czerwca zawodnicy w szranki stawać będą dwukrotnie. Na początek będzie czekać na nich 128-kilometrowy etap ze Skarżyska Kamiennej do Kazimierzy Wielkiej. W Busku Zdroju zorganizowana zostanie czasówka na 21 kilometrów.

Finałem „hubalskiego” wyścigu będzie etap z Radoszyc do Końskich, który rozgrywać się będzie w niedzielę 3 czerwca. 

Program wyścigu:
1. etap - 1 czerwca: Poświętne – Ostrowiec Świętokrzyski, 194.60 km
2. etap - 2 czerwca:  Skarżysko Kamienna – Kazimierza Wielka, 127,70 km
3. etap - 2 czerwca: Busko Zdrój - Busko Zdrój, jazda indywidualna na czas, 21,35 km
4. etap - 3 czerwca: Radoszyce-Końskie 03/06/2018, 176,40 km
 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe