CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Wystawa IPN "Ojcowie Niepodległości"

  • 22.05.2018, 14:53 (aktualizacja 22.05.2018 18:44)
  • Artur Sitarski
Wystawa IPN "Ojcowie Niepodległości"
Podziel się:
Oceń:
"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" - takie przesłanie niesie ze sobą prezentowana w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury Wystawa "Ojcowie Niepodległości". W jej otwarciu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dołach Biskupich. Podczas nietypowej lekcji historii przybliżone zostały postacie, o których dzieci uczą się w szkole.

Wystawa "Ojcowie Niepodległości" została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Nawiązuje do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycja kierowana jest do osób, które chcą zgłębić tematykę związaną z czynem niepodległościowym. Najważniejszą intencją organizatorów wystawy jest zaprezentowanie i przypomnienie sylwetek Ojców Niepodległości, którzy w trudnych czasach wojny stanęli ponad podziałami. Czyn niepodległościowy był sukcesem całego narodu, ale to właśnie liderzy ówczesnych stronnictw politycznych stali się realizatorami woli milionów Polaków, którzy marzyli o wolnym kraju. Na wielkich planszach prezentowane są sylwetki: Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa oraz Ignacego Daszyńskiego.

Wystawa "Ojcowie Niepodległości" to część ogólnopolskiego projektu IPN, który 21 maja wystartował w Polsce. Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z pierwszych miast w regionie, gdzie wystawa została zaprezentowana. Równolegle mogą ją oglądać mieszkańcy Starachowic i Skarżyska-Kamiennej. Wystawę mieszkańcy Ostrowca mogą oglądać do 25 maja. Czasu na zapoznanie się z ekspozycją nie ma za wiele bo w kolejce czekają inne miasta regionu.

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe