×

Noc Muzeów na Krzemionkach

  • 21.05.2018, 13:04 (aktualizacja 21.05.2018 15:09)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Noc Muzeów na Krzemionkach
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
18 maja w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki odbyła się Noc Muzeów. Wydarzeniu towarzyszyło zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej, było też slajdowisko Dariusza Czerniaka pt."Tybet. Wokół świętej góry Kajlas".

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 roku w Berlinie. Szybko zdobyła popularność, a tym samym stała się wydarzeniem organizowanym w wielu krajach. W Europie trafiła już do 120 miast, w tym do Ostrowca Świętokrzyskiego. Swoje mury dla zwiedzających w tym roku otworzyło m.in. Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. To była wyjątkowa edycja nocy muzeów, bo zorganizowana w Międzynarodowym Dniu Muzeów.

Na Krzemionkach zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej poprzedziło spotkanie z podróżnikiem Dariuszem Czerniakiem. 

Podczas swojej prelekcji Dariusz Czerniak przedstawił slajdową relację z fascynującej podróży do Tybetu. Opowiedział, jak przemierzał koleją, busem oraz pieszo ponad pięć tysięcy kilometrów. Przybliżył gościom swoje niezwykłe doznanie w trakcie wyprawy, którym było obejście świętej Góry Kajlas. Podzielił się swoimi przemyśleniami i odczuciami z wyprawy.

Zanim ewentualna podróż do Tybetu, to na razie uczestnicy Nocy Muzeów w Rezerwacie Krzemionki  przeżyli podróż przez niezwykły świat neolitycznych górników. 
Uzupełniona opowieściami trasa turystyczna w Krzemionkach ukazała turystom  wyjątkowy krajobraz przemysłowy sprzed 5 tysięcy lat. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu


Wśród uczestników Nocy Muzeów obecny był senator RP Jarosław Rusiecki, który podkreślał, że każde takie wydarzenie przyczynia się do ukazania piękna Rezerwatu szerszemu odbiorcy.

Udział w Nocy Muzeów na Krzemionkach wzięło około 100 osób. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe