CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

“PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO…” w ostrowieckim BWA

  • 18.05.2018, 08:59 (aktualizacja 18.05.2018 16:10)
  • Judyta Szczerbińska
“PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO…” w ostrowieckim BWA BWA
Podziel się:
Oceń:
W piątek 25 maja, o godzinie 18:00, w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy Tadeusza Szypowskiego “PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO…”. Prezentowane dzieła to rysunki satyryczne artysty, powstałe w latach 1975 - 1986.

Tadeusz Szypowski przez ponad dwadzieścia lat tworzył rysunki satyryczne dla gazety hutniczej „Walczymy o stal” publikowane na jej łamach w rubryce „Pół żartem, pół serio…”. W latach 1975 - 1986 artysta wypracował własny, łatwo rozpoznawalny styl rysownika. Z tego też okresu pochodzi większość jego rysunków, których ilość szła w setki, gdyż trzy lub cztery niezależne żarty rysunkowe zestawiał w kolażową, dynamiczną kompozycję. 
Rysunki przedstawiają w krzywym zwierciadle życie ostrowieckiej huty i samego miasta. Były osobistym i często krytycznym komentarzem do rzeczywistości późnego PRL-u. Z drugiej strony wiele z tych rysunków, szczególnie te wytykające nieśmiertelne ludzkie wady i głupotę, pozostają aktualne do dziś i nadal śmieszą.

Wystawę można będzie oglądać od 25 maja do 29 czerwca na III piętrze Biura Wystaw Artystycznych


 

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 18.05.2018, 13:13
no i mamy nowego artystę... SzypKowskiego...

Pozostałe