50-lecie OMEP-u

  • 17.05.2018, 14:51 (aktualizacja 17.05.2018, 15:58)
  • Karolina Kamińska-Nowak
50-lecie OMEP-u
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Edukacja dla zrównoważonego rozwoju odpowiedzią na współczesne potrzeby dziecka" - pod takim hasłem w WSBiP odbyła się konferencja wpisująca się w obchody 50-lecia OMEP-u w Polsce.

W ramach obchodów 50-lecia Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego, Świętokrzyski Oddział OMEP zorganizował dla dyrektorów, nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych z całego województwa  konferencje pod hasłem: „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju odpowiedzią na współczesne potrzeby dziecka”.

Światowa Organizacja Wychowania Przedszkolnego OMEP powstała 1948 roku w Pradze. Jest międzynarodową organizacją pozarządową, która dąży do zapewnienia najmłodszym dzieciom całego świata możliwie jak najlepszych warunków życia i rozwoju. W Polsce funkcjonuje 9 kół OMEP-u to w województwie świętokrzyskim swoją siedzibę ma w Szewnie.

Podczas konferencji swoje wystąpienie na sesji plenarnej miała m.in. dr Aldona Kopik, która skupiła się na "Umysłach przyszłości".

Partnerem i współorganizatorem konferencji była WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie stało się idealną okazją do przekazania studentom uczelni, ważnych kwestii związanych z rozwojem najmłodszych.

Uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty. Wydarzenie uświetnił występ "Szewnianeczek" zespołu działającego przy Zespole Szkół Publicznych w Szewnie.
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe