CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

OSTROWIEC: Strażacy uratowali psa z 22 metrowej studni

  • 17.05.2018, 08:22 (aktualizacja 17.05.2018 09:46)
  • Judyta Szczerbińska
OSTROWIEC: Strażacy uratowali psa z 22 metrowej studni KP PSP Ostrowiec
Podziel się:
Oceń:
W środę 16 maja, straż pożarna uratowała uwięzionego psa w studni przy ulicy Gajowej. Zwierzę znajdowało się na głębokości 22 metrów, dlatego do akcji wykorzystano sprzęt do ratownictwa wysokościowego.

W Ostrowcu Świętokrzyskim przy Ulicy Gajowej, do źle zabezpieczonej, wyschniętej studni wpadł pies właścicieli posesji. Znajdował się na głębokości około 22 metrów. Istniało zagrożenie dla życia zwierzęcia, a dostęp do niego był utrudniony z powodu małej średnicy kręgów oraz dużej głębokości. 
Ze względu na istniejące utrudnienia i zmniejszenie ryzyka dla strażaków, w pierwszej kolejności podjęto próby wydostania psa sposobami bez wchodzenia do studni. Niestety wystraszone zwierzę odmawiało współpracy. Ratownicy zdecydowali się więc na zejście w dół studni z  wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wysokościowego. Po uwolnieniu czworonoga został on przekazany lekarzowi weterynarii. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe