CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Osoby niepełnosprawne znajdują zatrudnienie

  • 16.05.2018, 15:23 (aktualizacja 16.05.2018 16:14)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Osoby niepełnosprawne znajdują zatrudnienie
Podziel się:
Oceń:

W ubiegłym roku PUP w Ostrowcu Świętokrzyskim pozyskał prawie 390  tysięcy złotych z przeznaczeniem na doposażenie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych, a także na utworzenie przez nich własnej działalności gospodarczej. Wtedy pieniądze te w całości nie zostały wykorzystane, nie było chętnych przede wszystkim do tego aby zatrudniać niepełnosprawnych.


Minął rok, PUP otrzymał podobne środki, ale już tym razem zainteresowanych aby z nich skorzystać było znacznie więcej.

Osoby niepełnosprawne zatrudniane są w zawodach deficytowych, takich jak kucharz czy sprzedawca.
Dodatkowo w ramach funduszy z PFRON-u zakończył się też nabór wniosków na utworzenie przez osoby niepełnosprawne własnej działalności gospodarczej. 
Środki z PFRON-u już zostały wykorzystane, jednak w ramach rezerwy z Funduszu Pracy urząd ma możliwość sfinansować jeszcze założenie działalności gospodarczej dla 3 osób niepełnosprawnych.


Ponadto w PUP pieniądze na otwarcie własnego biznesu czekają też na osoby w pełni sprawne, do 30 roku życia.

Maksymalna kwota jaką można otrzymać to 20 tysięcy złotych. Działalność gospodarczą uruchomioną w ramach funduszy z PUP należy prowadzić min. 12 miesięcy. Jak wynika z danych urzędu okres ten w wielu przypadkach przekracza rok, co swoje odzwierciedlenie ma w ocenie Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, ten biorąc pod uwagę efektywność działań plasuje się wysoko.

W ramach oceny PUP pod uwagę oprócz działalności gospodarczych brane są również prace interwencyjne, roboty publiczne, staże, szkolenia, doposażenia miejsc pracy. 

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
choroba ?
choroba ? 22.05.2018, 10:57
co to jest seksoholizm ????????????????
POBis
POBis 20.05.2018, 12:47
Ściema i propaganda sukcesu PUP jak za PRL-u.
hahaha
hahaha 19.05.2018, 10:51
iiiiiiiiiiiihaha,iiiiiiiiiiiiichacha
PO
PO 17.05.2018, 08:37
OJ !!!!!!!!!OJ !!!!!!!!!!!! OJ!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe