CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Chreptowicz zaprosił gimnazjalistów

  • 16.05.2018, 13:03 (aktualizacja 17.05.2018 15:12)
  • Anna Głąb
Chreptowicz zaprosił gimnazjalistów
Podziel się:
Oceń:
Każdy gimnazjalista, który chce dołączyć do 105 lat tradycji i ponad ośmiu tysięcy absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreptowicza mógł poznać szkołę podczas Dnia Otwartego. 

Założona w 1913 roku szkoła słynie z tradycji kształcenia humanistycznego i przyrodniczego. 
Wśród zaprezentowanych ciekawostek był między innymi robot do układania kostki Rubika. Program do niego zapisał uczeń drugiej klasy Antoni Gałucha. Za budulec posłużyły klocki lego. Możliwości tego sprzętu zaskakiwały zarówno gimnazjalistów, jak i ich rodziców.
W programie były także pokazy doświadczeń chemicznych czy występy wokalne.Dominika Bugajska, uczennica drugiej klasy, zaznacza, że szkoła pomaga rozwijać pasje. Jest podopieczną studia wokalnego Ryszarda Góry, podczas Dnia Otwartego śpiewała dla odwiedzających szkołę gimnazjalistów. Jak mówi, liceum Chreptowicza to także sposób na dalszą naukę. Swoją przyszłość wiąże z naukami biologicznymi.

Szkoła może poszczycić się stuprocentową zdawalnością matury, a uczniowie pochodzą nie tylko z okolic Ostrowca, ale także z ościennych powiatów. Jak podkreśla dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk w ponad stuletniej tradycji szkoły są wielkie osiągnięcia, zarówno naukowe, jak i patriotyczne. Absolwentem szkoły jest m.in. Jan "Piwnik" Ponury czy aktor Mirosław Baka.


W II Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Chreptowicza spotkali się także absolwenci. I choć dziesiąty, jubileuszowy zjazd planowany jest na połowę czerwca, już w minioną sobotę kilka roczników spotkało się w murach dawnej szkoły. Byli ci, którzy maturę zdawali w 2006 i 2008 roku. W liceum czują się jak u siebie. Niektórzy z dawnych uczniów przyprowadzali tu swoje dzieci.

A szkoła ma w planach uroczyste obchody sto piątej rocznicy powstania, te zaplanowane są na czerwiec.

Anna Głąb
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe