×

Natura w malarstwie i fotografii na wystawie w Krzemionkach

  • 16.05.2018, 12:49 (aktualizacja 16.05.2018 15:41)
  • Anna Głąb
Natura w malarstwie i fotografii na wystawie w Krzemionkach
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Krzemionkach zaprezentowana została wystawa prac malarskich Zofii Słapek i fotografii Andrzej Bartczaka. Oboje artyści związani są z ostrowieckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Jak zaznaczają twórcy, rozwój zainteresowań nastąpił u nich już na emeryturze, choć talenty artystyczne drzemały już wcześniej.
Na zdjęciach Andrzeja Bartczaka można zobaczyć głównie naturę. Szczególnie upodobał sobie ptaki. Do swoich największych osiągnięć fotograf zalicza uchwycenie w naturze rzadkich okazów. Wśród nich jest żołna czy płochacz halny. 
Malarka Zofia Słapek wykorzystuje w swojej twórczości różnorodne techniki. Jak zaznacza, ulubione są farby olejne, ale można także zobaczyć grafiki, akwarele czy szkice. Poza kwiatami tematyka obrazów skupia się na architekturze.
W salach wystawowych Muzeum Historyczno-Archeologicznego pokazywane były już prace ostrowieckich seniorów, a obecną wystawę w Krzemionkach będzie można oglądać do końca czerwca.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Anna Głąb

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe