Uczniowie Staszica w finale międzynarodowego konkursu „FrankoFilm 2018”

  • 28.06.2018, 12:25 (aktualizacja 28.06.2018 14:13)
  • Redakcja Lokalna.TV
Uczniowie Staszica w finale międzynarodowego konkursu „FrankoFilm 2018” LO Nr I
Podziel się:
Oceń:
Wśród Finalistów 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze „FrankoFilm 2018” po raz trzeci z rzędu znaleźli się uczniowie ostrowieckiego Staszica. Jedną z osób reprezentujących szkołę w Zielonej Górze w dniach 8-10 czerwca była uczennica klasy humanistycznej z edukacją filmowo-teatralną Kinga Chrzanowska.

14 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze odbywa się pod hasłem "Światło/Światła". Na taki właśnie temat uczestnicy mieli przygotować film krótkometrażowy zawierający dialogi w języku francuskim i napisy w języku polskim. Wśród finalistów w Zielonej Górze FrankoFilm 2018 znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Śiętokrzyskim, w składzie: Barbara Mączka, Martyna Michalek, Kinga Chrzanowska, Oliwia Szklanowska, Mateusz Gronkowski, Jakub Żardecki oraz absolwenci Mateusz Pocheć i Paweł Lichota. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Do finału Międzynarodowego Festiwalu zakwalifikowało się 47 filmów, które zostały zaprezentowane podczas tegorocznej edycji. Były również warsztaty: pierwsze prowadzone przez realizatora Oliviera Patte, które dotyczyły animacji w stop-motion. Tematem kolejnych była wirtualna rzeczywistość, której powiązanie z kinem przybliżył nam Miłosz Hermanowicz. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich aktor filmowy i teatralny Wojciech Pszoniak - znany chociażby z takich filmów jak „Ziemia obiecana” czy „Danton”.   

Jedną z osób reprezentujących ekipę z Ostrowca Świętokrzyskiego w Zielonej Górze w czerwcu będzie Kinga Chrzanowska, która tak wspomina festiwal:

Zostanie laureatem 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego umożliwiło mi trzydniowy wyjazd do Zielonej Góry, gdzie miałam możliwość poznać niesamowitych ludzi z pasjami podobnymi do moich. Wraz z Weroniką Kowalik z klasy III D byłam reprezentantką ekipy, z którą współtworzyliśmy ten projekt, składającej się aktualnie z absolwentów LO Nr I im. Stanisława Staszica: Barbary Mączki, Martyny Michalek, Oliwii Szklanowskiej, Mateusza Gronkowskiego, Jakuba Żardeckiego, Mateusza Pochecia i Pawła Lichoty. Sam konkurs to nie tylko świetny sposób na przećwiczenie swoich umiejętności językowych, ale także możliwość dopracowania kunsztu filmowego. Udział w festiwalu to uwieńczenie mojej trzyletniej nauki w liceum Staszica – w tzw. klasie filmowej. 

Film uczniów Liceum Staszica do obejrzenia pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=44X51P2azZY

 


 

Redakcja Lokalna.TV

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe