CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Seniorzy z regionu obradowali w Ostrowcu

  • 15.05.2018, 14:45 (aktualizacja 15.05.2018 15:33)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Seniorzy z regionu obradowali w Ostrowcu
Podziel się:
Oceń:
Kilkaset osób ze świętokrzyskich klubów seniora i Uniwersytetów Trzeciego Wieku wzięło udział w II Konferencji UTW zorganizowanej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Ostrowieccy seniorzy na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykają się od 15 lat. Regularnie w spotkaniach uczestniczy około 300 osób, na imprezach okolicznościowych jest ich znacznie więcej. W mieście działa także kilka osiedlowych klubów seniora. Prezes Matylda Niewójt działa w nim od trzynastu lat. Jak zaznacza, czas ten był bardzo owocny, jednym z przejawów działalności jest dzisiejsza konferencja.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele wojewódzkich i ogólnopolskich stowarzyszeń seniorskich. Krystyna Lewkowicz prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytwtów Trzeciwgo wieku z Warszawy podkreślała, że ostrowiecki UTW jest jedną z pierwszych tego typu placówek i cieszy się bardzo dobrą opinią. Poza szerokim wachlarzem oferowanych zajęć panuje tu serdeczna atmosfera, pełna empatii i wsparcia. To także istotny element działalności Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Ostrowiecki UTW należy do Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Sączu. Reprezentowała go Teresa Gremba z Kielc. Podkreśla, że daje się zauważyć tendencję do rozszerzana się ruchu seniorskiego. Wiele stowarzyszeń przystępuje do Federacji. Powstają też podobne grupy w innych województwach, na przykład dolnośląskim czy warmińsko-mazurskim.

Konferencja była także okazją do koncertów, wystawy prac seniorów czy prezentacji literatury.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe