CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Strażacy i hutnicy świętowali

  • 14.05.2018, 14:46 (aktualizacja 15.05.2018 15:59)
  • Anna Głąb
Strażacy i hutnicy świętowali
Podziel się:
Oceń:
Hutnicy i strażacy obchodzili swoje święto. przypada ono we wspomninie świętego Floriana, w kościele katolickim to 4 maja. Od wielu lat właśnie na początku miesiąca organizowane sa msze święte w intencji pracowników huty i strażaków.

Msza święta w intencji strażaków i hutników odprawiona została w kościele Miłosierdzia Bożego. To świątynia zbudowana jako kościół hutniczy. 
Podczas spotkania podkreślano, że tradycje hutnicze są w Ostrowcu obecne już od XIX wieku, a etos pracy hutniczej stanowi o mentalności wielu pokoleń pracowników. Podkreślał to poseł Andrzej Kryj przywołując wspomnienia o swoim ojcu i dziadku, któryz pracowazli w hucie.
Obecnie Huta Celsa Ostrowiec jest zarządzana przez hiszpańską spółką. Zakład wciąż stawia na innowacje, a jeżeli chodzi o jego miejsce na mapie krajowego przemysłu mieści się w środku skali. Ostrowiecka huta nie ma natomiast konkurencji w swojej branży w województwie świętokrzyskim. Nowy rozdział w hucie otwiera się dzięki pracy na potrzeby polskiej armii. Senator Jarosław Rusiecki zaznaczył, że zakład wyszedł z przemian dziejowych w dobrej kondycji, obecnie trwają prace nad poszerzeniem oferty edukacyjnej. Podkreślając rolę huty w przemyśle ostroiwieckim, nowej drogi dla rozwoju miasta należy poszukiwać w dywersyfikacji zakładów. Prezydent miasta Jarosław Górczyński zaznaczył, że zakłady zatrudniające 100-200 osób sa stabilniejsze na rynku, nie zaciągają też dużych kredytów.
Hutnicze święto zorganizowały NSZZ Solidarność, a w spotkaniu uczestniczyli także obecni i byli pracownicy huty.

Anna Głąb
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe