CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Spotkania autorskie w ramach Tygodnia Bibliotek

  • 14.05.2018, 14:28 (aktualizacja 15.05.2018 15:59)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Spotkania autorskie w ramach Tygodnia Bibliotek
Podziel się:
Oceń:
W Polsce już od 15 lat, 8-go maja w wielu miastach rozpoczyna się Tydzień Bibliotek.

W Ostrowcu Świętokrzyskim święto czytelnictwa zainaugurowały obchody Dnia Bibliotekarza, następnie w mieście zorganizowanych zostało kilka wydarzeń, a były to m.in. spotkania autorskie.
Do Ostrowca przyjechała Agnieszka Walczak-Chojecka - autorka popularnych powieści obyczajowych. Teraz promowała swoją najnowszą Sagę Bałkańską.

Autorka opowiadała o sobie, o tym jak rozpoczęła się i jak toczy jej przygoda z pisaniem. 

Były występy na festiwalach studenckich, wieczory autorskie, a następnie praca w biznesie. I tak przez 20-lat. Aby ostatecznie w 2012 roku powrócić do pisania powieści, bo jak podkreśla Agnieszka Walczak-Chojecka od swoich korzeni i przeznaczenia nie da się uciec. Jej książki trafiają do szerokiego grona odbiorcy.

Nieco inni odbiorcy przede wszystkim młodzież wzięła udział w kolejnym spotkaniu autorskim, tym razem do Ostrowca zawitał Jacek Piekara.

Pisarz opowiadał czytelnikom nie  tylko o początkach swojej przygody z fantastyką, ale także o sposobie kreowania nowego świata. Jak zaznaczył Jacek Piekara, fantastyka ma wciąż wiele przestrzeni do odkrycia. I wciąż pracuje nad kolejnymi tytułami.

Jacek Piekara to autor takich książek jak: „Sługa Boży”, „Młot na czarownice”, „Miecz aniołów”, czy właśnie serii „Ja, inkwizytor”. 
Cel tygodnia bibliotek został spełniony, organizowane spotkania miały za zadanie promować czytelnictwo i zachęcać mieszkańców do sięgnięcia po różne powieści, z różnych gatunków literackich.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe