Niezwykła podróż po Afryce Zachodniej

  • 14.05.2018, 12:09 (aktualizacja 15.05.2018 11:32)
  • Judyta Szczerbińska
Niezwykła podróż po Afryce Zachodniej
Podziel się:
Oceń:
W piątek 18 maja, w Instytucie Kultur i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości odbędzie się wykład oraz prezentacja zdjęć "Miłość, diament i Święta Ryba, czyli podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej do Sierra Leone" autorstwa podróżników Sary Rogowskiej i Mariusza Łaniewskiego.

Sara Rogowska i Mariusz Łaniewski przedstawią w Ostrowcu Świętokrzyskim prezentację  "Miłość, diament i Święta Ryba, czyli podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej do Sierra Leone" . 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

O swojej wyprawie po Afryce Zachodniej podróznicy opawiadają w następujący sposób: 

Afryka Zachodnia, koniec listopada, niemiłosierny żar leje się z nieba, a my stoimy nad zazielenioną nieco sadzawką, żarliwie modląc się do Świętej Ryby wraz z miejscowym Szamanem, tutejszą ludnością i współtowarzyszami podróży. Bo do kogo można się modlić w tym miejscu zapomnianym kompletnie przez Boga i ludzi? A Święta Ryba okazuje się nader łaskawa: dzięki niej przez kolejne tygodnie bez uszczerbku na zdrowiu wychodzimy z każdej możliwej opresji, przemierzamy 3000 km, choć dróg zdecydowanie brakuje, odwiedzamy dżunglę, składamy wizytę w kopalni diamentów, zostajemy uwięzieni na noc w domu bez klamek, zwiedzamy miasto z lokalnymi gwiazdami rapu, pijemy wódkę z żołnierzami ONZ, uczymy się tworzyć afrykańskie bębny, a gdzieś w międzyczasie tak obrastamy czerwonym, afrykańskim pyłem, że na granicy Wybrzeża Kości Słoniowej nie chcą wpuścić nas do kraju, dopóki się nie umyjemy.
Liberia, Gwinea, Sierra Leone i Wybrzeże Kości Słoniowej – czyli podróż przez jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata, gdzie nic nie ma, nikt nie zagląda i w ogóle nie ma po co tam jechać... a jednak podróż fascynująca i pełna niesamowitych przygód.

Spotkanie odbędzie się w piątek 18 maja o godz. 18.30 w Auli II WSBiP, przy ul. Akademickiej 12.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe