CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

OSTROWIEC: Oszust metodą "na policjanta" zatrzymany

  • 14.05.2018, 10:31 (aktualizacja 15.05.2018 14:10)
  • Judyta Szczerbińska
OSTROWIEC: Oszust metodą "na policjanta" zatrzymany KPP Ostrowiec
Podziel się:
Oceń:
Policja w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymała 45- latka podejrzewanego o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta” na szkodę 87-letniej mieszkanki miasta. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa. Ustalono, że podejrzany w ostatnim czasie, przynajmniej jedenastokrotnie brał udział w oszustwach na szkodę starszych osób z Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania przestępstw, za które grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przyszedł mężczyzna i poinformował, że widział jak chwilę wcześniej przed jedną z restauracji starsza kobieta przekazywała kopertę mężczyźnie, prawdopodobnie z pieniędzmi i według niego mogło dojść do oszustwa. Fukcjonariusze  natychmiast udali się w rejon restauracji, gdzie miało dojść do przestępstwa. Z relacji świadka wynikało, że sprawca mógł wsiąść do miejskiego autobusu. Po zatrzymaniu pojazdu,policjanci od razu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej jednostki, gdzie  podczas wykonanych czynności znaleziono przy nim pieniądze w kwocie 16 000 złotych, pochodzące z oszustwa, którego dopuścił się chwilę wcześniej.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzoną jest 87 – letnia ostrowczanka. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami przekazała, że w miniony czwartek skontaktowała się z nią kobieta podająca się za policjantkę. Poinformowała seniorkę, że jej wnuczek miał wypadek i potrzebne są pieniądze na tzw. załatwienie sprawy. Kobieta uwierzyła oszustce i zgodziła się przekazać pieniądze. Po wypłaceniu gotówki z banku, spotkała się z nieznanym jej mężczyzną pod jedną z restauracji i przekazała pieniądze. O tym, że padła ofiarą przestępstwa dowiedziała się od policjantów po zatrzymaniu sprawcy.

Zatrzymany 45 - letni ostrowczanin dodatkowo jedenastokrotnie brał udział w oszustwach na szkodę starszych osób z Ostrowca Świętokrzyskiego. Łupem oszustów padały wówczas pieniądze w kwotach od około 3 000 do 30 000 złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, do których się przyznał. Został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. 

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe