CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Ostrowiecki Bieg Wiosny 2018

  • 11.05.2018, 14:07 (aktualizacja 11.05.2018 19:18)
  • Judyta Szczerbińska
Ostrowiecki Bieg Wiosny 2018
Podziel się:
Oceń:
26 maja Ośrodek Wypoczynkowy na Gutwinie ponownie zapełni się biegaczami. Tym razem mieszkańcy miasta będą biegać w ramach "Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2018" zorganizowanego przez MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich uczniów ostrowieckich szkół oraz mieszkańców miasta do wzięcia udziału w imprezie biegowej pod nazwą „Ostrowiecki Bieg Wiosny 2018”. Impreza odbędzie się 26 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Impreza ma zintegrować lokalną społeczność oraz propagować aktywne spędzanie wolnego czasu wśród mieszkańców naszego miasta.

Przed biegiem głównym, organizatorzy przygotowali atrakcje skierowane dla dzieci w wieku do lat 6 m.in. trampolinę oraz dmuchane zjeżdżalnie. W godzinach 10.15 – 11.45 dla najmłodszych, na wyspie dzielącej zbiornik wodny, przeprowadzone zostaną zabawy ruchowe oraz bieg na dystansie 100 metrów.

Bieg główny, którego trasa wynosi 3500 metrów rozpocznie się o godzinie 12:00. Trasę należy pokonać biegiem lub marszem. W tym biegu nie będzie prowadzona rywalizacja indywidualna, ani zapisywana kolejność na mecie. 
Będzie prowadzona natomiast punktacja na najaktywniejszą szkołę. W tej klasyfikacji uczestniczyć mogą tylko szkoły podstawowe i gimnazja z gminy Ostrowiec. Najaktywniejszą szkołą tegorocznego biegu zostanie placówka, której uczniowie wezmą udział w zawodach, ukończą bieg, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowić będzie najwyższy odsetek. Wynik szkoły mogą podwyższyć absolwenci, rodzice uczniów, czy sympatycy szkoły, którzy po wypełnieniu specjalnego kuponu będą liczeni do klasyfikacji jako uczeń. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji będą mieli nauczyciele i dyrektorzy. 
Najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody finansowe przeznaczone na zakup sprzętu sportowego. 

Zgłoszenia grupowe ze szkół w formie zbiorczej będą przyjmowane w terminie do dnia 23 maja w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39) lub e-mailem na adres [email protected] 
Zgłoszenia indywidualne w dniu i miejscu imprezy – Biuro Zawodów w godzinach od 10.00 do 11.30.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe