Prace w pełni. Obwodnica Ćmielowa coraz bliżej.

  • 11.05.2018, 13:51 (aktualizacja 11.05.2018 23:29)
  • Karolina Kamińska
Prace w pełni. Obwodnica Ćmielowa coraz bliżej.
Podziel się:
Oceń:
Przy obwodnicy Ćmielowa powstaje budynek Obwodu Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który przenosi się tutaj z Ostrowca.

Na tę inwestycję mieszkańcy Ćmielowa czekali od  10 lat.

Budowa obwodnicy to jedna z najważniejszych inwestycji w gminie Ćmielów w ostatnich latach. Obwodnica będzie miała ponad 5 kilometrów długości. W jej przebiegu powstają między innymi dwa ronda, ścieżka rowerowa i chodniki dla pieszych, wiadukt i przejścia dla zwierząt. Przebudowywane są skrzyżowania z drogami lokalnymi, powstają drogi dojazdowe do pól, regulowane są cieki wodne. 

Prace przy budowie obwodnicy wykonywane są terminowo, chociaż w trakcie ich prowadzenia pojawiły się pewne utrudnienia.  

Burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz podkreśla, że za budową obwodnicy idą także gospodarcze korzyści dla mieszkańców.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podkreślił, że bez dobrej współpracy nie byłoby tak dużych inwestycji drogowych w powiecie ostrowieckim. A ich skala jest olbrzymia, łączny koszt obwodnicy Ćmielowa i drogi do Bałtowa to 150 mln zł. Ponadto w całym województwie świętokrzyskim wiele dróg jest  w trakcie lub przed modernizacją.

W końcu nowe nawierzchnie w dużym stopniu wpłyną na bezpieczeństwo. Termin zakończenia budowy obwodnicy planowany jest na listopad 2018 roku.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Karolina Kamińska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marek
marek 12.07.2018, 15:30
nie widziałem i już na pewno nie zobaczę głupszej inwestycji w polsce

Pozostałe