CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

25 lat Zespołu Szkół Specjalnych

  • 11.05.2018, 15:48 (aktualizacja 14.05.2018 21:56)
  • Redakcja Lokalna.TV
Obchody 25-lecia ZSS rozpoczęte
Podziel się:
Oceń:
Tegoroczne obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowane w Ostrowcu Świętokrzyskim przez ZSS miały wyjątkowy charakter, połączone bowiem zostały z jubileuszem 25-lecia szkoły.

Uroczystości z okazji 25-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się  w środę w Galerii Fotografii MCK, gdzie odbyła się wystawa połączona z aukcją prac Łukasza Pasternaka,  absolwenta ZSS.
Dochód ze sprzedaży obrazów w całości przeznaczony zostanie na rozwój talentu artysty.

Obchody jubileuszu szkoły i Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych kontynuowano kolejnego dnia, czyli w czwartek.  Po mszy Św. w kolegiacie pw. Świętego Michała Archanioła uczestnicy wydarzenia wspólnie, barwnym korowodem, przemaszerowali  na plac Domu Parafialnego "Michael".
Tego dnia o godności, o szacunku do kazdego człowieka mówiono wiele.

Radość uczniowie pokazywali m.in. podczas swoich występów dla Zespołu "Iskierki" działającego w ZSS. Każdy kontakt z publicznością przynosi uczniom ZSS ogromną satysfakcję. Zespół prowadzą pani Anna Wieczerzak i pani Elżbieta Wybranowska. Uczniowie znają już tańce z różnych regionów kraju, a nawet świata. Ruch przy muzyce to dla osób z niepełnosprawnością jedna z ważniejszych form zajęć rewalidacyjnych.

W Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim każdego roku, od początku istnienia placówki, dyrekcja i kadra dokłada wszelkich starań aby wprowadzać jak najskuteczniejsze formy terapii dla swoich podopiecznych.
Uczniowie szkoły od lat biorą udział w licznych zawodach sportowych, olimpiadach specjalnych. Członkowie Klubu Rywal na swoim koncie mają wiele sukcesów. 
Placówka każdego roku rozwija się, a to w dużej mierze dzięki wsparciu lokalnych firm, osób prywatnych, czy samorządów.

Impreza na placu parafialnym Michael nie kończy obchodów 25-lecia placówki, w planach są kolejne wydarzenia, a najbliższe czyli piknik rodzinny odbędzie się już 4 czerwca na Gutwinie.

Redakcja Lokalna.TV
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe