CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Ostrower zaprasza na festiwal rowerowy

  • 11.05.2018, 10:10 (aktualizacja 16.05.2018 18:39)
  • Judyta Szczerbińska
OstrowerFest 2018
Podziel się:
Oceń:
W dniach 18 - 20 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będzie Festiwal Rowerowy OstrowerFest 2018. Stowarzyszenie Ostrower, poprzez organizację wydarzenia chce promować zdrowy styl życia, jaki umożliwia jazda na rowerze.

Stowarzyszenie Ostrower organizuje Festiwal Rowerowy OstroweFest 2018, dzięki któremu w dniach od 18 do 20 maja Ostrowiec Świętokrzyski stanie się rowerową stolicą województwa świętokrzyskiego. Głównym celem wydarzenia jest populatuzacja jazdy na rowerze, turystyki i zdrowego trybu życia. OstrowerFest opiera się o cykl wydarzeń przybliżających szeroko rozumianą kulturę rowerową. W trakcie festiwalu odbywać się będą spotkania z podróżnikami i sportowcami, którzy opowiadać będą m.in. o swojej pasji do jazdy na rowerze. Planowane są także warsztaty mechaniki rowerowej oraz dyskusje poświęcone infrastrukturze rowerowej i bezpieczeństwu na drogach.

Festiwal rozpocznie się w piątek 18 maja w Galerii Fotografii MCK o godz 18:00, gdzie odbędzie się wieczór filmów rowerowych.

W sobotę 19 maja impreza przeniesie się na ostrowiecki Rynek, gdzie mieszkańcy miasta będą mogli podziwiać liczne pokazy m.in. retro rowerów czy jazdy na bicyklu. Ponadto można będzie sprawdzić sprawność swojego roweru, podpatrzeć tajniki mechaniki rowerowej, oznakować rower oraz zapoznać się z trendami rowerowymi w tym sezonie. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali szereg konkursów i atrakcji sportowych. Na koniec drugiego dnia festiwalu zorganizowane zostało spotkanie z podróżnikiem Rafałem Buczkiem, który zdradzi tajniki bikepackingu i opowie o swoich podróżach.

W niedzielę 20 maja o godzinie 10:00 rozpocznie się Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa przewiduje około 17 kilometrów. Uczestnicy wystartują z płyty Rynku w Ostrowcu Świętokrzyski i zakończą jazdę w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. 
Zapisy na rajd dostępne są do 18 maja na stronie internetowej www.ostrowerfest.pl lub w dzień rajdu od godziny 8:30.

Podczas festiwalu zainaugurowana zostanie kampania społeczna #odpalrower.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach działania publicznego pn. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
co wy na to ?
co wy na to ? 12.05.2018, 09:23
i to jest to !! a nie propagowanie dewastacji środowiska naturalnego jakimiś monstrualnymi autami, motocyklami czy quadami

Pozostałe