×

Dyrektor muzeum odwołany

  • 9.05.2018, 19:27 (aktualizacja 10.05.2018 15:03)
  • Agnieszka Cybulska
Dyrektor muzeum odwołany
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Decyzją Zarządu Powiatu z dnia 9 maja 2018 roku ze stanowiska dyrektora Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim został odwołany Włodzimierz Szczałuba. 

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego wszczął procedurę odwołania Włodzimierza Szczałuby ze stanowiska dyrektora Muzeum Historyczno –Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim  już w marcu 2018 roku. Zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, zanim Zarząd podejmie ostateczną decyzję to ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez ostrowieckie muzeum, musi w tej kwestii, zasięgnąć opinii Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Na posiedzeniu w dniu 9 maja Zarząd Powiatu Ostrowieckiego podjął ostateczną decyzję i odwołał Włodzimierza Szczałubę ze stanowiska, a obowiązki dyrektora ostrowieckiego muzeum powierzył Kamilowi Kapturowi, dotychczas pracującemu w muzeum w dziale archeologii.

Więcej informacji już jutro na antenie Lokalna.TV.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fe
fe 11.05.2018, 14:57
Czarna robota zrobiona, pieniądze pozyskane, UNESCO itp. więc teraz można człowieka usunąć i wsadzić "swojego" ... no cóż takie teraz rządy...
gosc
gosc 10.05.2018, 10:36
nareszcie
wicek
wicek 17.05.2018, 23:16
normalka

Pozostałe