CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  • 9.05.2018, 13:59 (aktualizacja 09.05.2018 15:54)
  • Karolina Kamińska-Nowak
8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Podziel się:
Oceń:
Na 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Świętowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim wpisało się również w obchodzony Tydzień Bibliotek. W tym wyjątkowym dniu specjalne podziękowania na ręce pracowników bibliotek złożył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Pani Edyta od najmłodszych lat uwielbia czytać książki. Z książkami związała też życie zawodowe. Jak sama mówi bycie bibliotekarzem łączy się z posiadaniem wielu cech, niezbędnych w tej pracy.

Dzięki przeczytanym książkom ostrowieccy bibliotekarze czytelnikom zawsze służą pomocą w wyborze ciekawych pozycji. A we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim pracuje ich 16,  którzy 8 maja już od 15 lat obchodzą swoje święto. W uroczystościach tego dnia uczestniczą też pracownicy bibliotek szkolnych z terenu miasta. 

Biblioteki w Ostrowcu Świętokrzyskim mają się czym pochwalić. Dyrekcja i pracownicy każdego roku organizują liczne spotkania autorskie wzbogacając tym samym ofertę promującą czytelnictwo. Odbywa się wiele spektaklów teatralnych czy warsztatów plenerowych dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo w bibliotece stawiają na ciągły rozwój i nowe rozwiązania technologiczne.

Rocznie filie MBP wzbogacają się o 5 do 6 tysięcy nowych książek. Na które jest zapotrzebowanie. Ostrowczanie wypożyczają książki.

Statystycznie w Ostrowcu Świętokrzyskim najwięcej czytają osoby po 40 roku życia, czytelnictwo niestety kuleje wśród dzieci i młodzieży.

Wydarzenie uświetnił występ młodego muzyka Przemysława Religii - ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe