CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Integracja na pikniku

  • 8.05.2018, 13:11 (aktualizacja 09.05.2018 14:34)
  • Karolina Kamińska-Nowak
dzien_godnosci_cku_news.mp4
Podziel się:
Oceń:
Kilkudziesięciu podopiecznych Stowarzyszenia Tacy Sami oraz ich rodziny wzięło udział w sobotnim pikniku. Okazją do spotkania był obchodzony niedawno Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. 

Stowarzyszenie Tacy Sami powstało w 1991 roku, ale podwaliny dla jego działalności dało Towarzystwo Przyjaciół dzieci, które rozpoczęło działalność w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Była to pierwsza inicjatywa, która miała na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Inicjatorem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia był Jan Jurasz. Były to czasy, kiedy niepełnosprawni byli rzadko widywani na ulicach, najczęściej ich życie koncentrowało się w domu. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a później Stowarzyszenie Tacy Sami, działają na rzecz wprowadzania osób z niepełnosprawnością w różnym stopniu i w różnym wieku do życia społecznego.

Podczas sobotniego spotkania była zabawa taneczna, malowanie twarzy i różne atrakcje. Dla rodziców przygotowano warsztaty florystyczne i masaż twarzy. To dzięki współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego. Sami podopieczni Stowarzyszenia z niecierpliwością czekali na spotkanie

Celem działalności Stowarzyszenia Tacy Sami jest normalizacja życia osób o różnym stopniu niepełnosprawności i w różnym wieku. Poza wiosenną zabawa organizowane są także spotkania opłatkowe, noworoczne, mikołajki czy wyjazdy, np. do Kałkowa. A kolejne spotkanie zaplanowane jest na Dzień Dziecka.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe