Opisz lub namaluj region świętokrzyski

  • 08.05.2018, 12:37
  • Judyta Szczerbińska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego, organizują konkurs dla szkół. Celem jest propagowanie wiedzy o regionie, budzenie zainteresowań historią i kulturą regionu, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie i pobudzanie zdolności literackich i plastycznych.

Konkurs pt.: "Świętokrzyskie słowem i obrazem malowane"  jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria: dzieci w wieku 7-13 lat,

II kategoria: młodzież w wieku 14-19 lat.

Prace plastyczne opatrzone godłem literowym/pseudonimem (bez danych osobowych) należy przesłać lub dostarczyć na adres:

Biuro Wystaw Artystycznych

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski al. 3 Maja 6 (II piętro), w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Świętokrzyskie malowane słowem i obrazem”.

 

Utwory literackie opatrzone godłem literowym / pseudonimem (bez danych osobowych) należy przesłać lub dostarczyć na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Wardyńskiego 26 (Czytelnia Główna) w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Świętokrzyskie malowane słowem i obrazem”.

 

Prace należy będą przyjmowane do 5 czerwca 2018r. 

 

WYMOGI CZĘŚCI PLASTYCZNEJ
Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenia plastycznej wersji własnych wrażeń z odwiedzenia jednego z pięciu miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego,  wyznaczonych przez organizatorów konkursu. Technika wykonania pracy jest dowolna. Do konkursu można złożyć prace na podłożu płaskim. Nie będą przyjmowane prace na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby czy prace z plasteliny itp.

Lista miejsc dla kategorii wiekowej 7-13 lat:

1. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie,
2. Kompleks turystyczny w Bałtowie,
3. Pradziejowe kopalnie krzemienia i osada neolityczna w Krzemionkach,
4. Osada średniowieczna w Hucie Szklanej,
5. Fabryki Porcelany w Ćmielowie.

Lista miejsc dla kategorii wiekowej 14-19 lat:
1. Fabryki Porcelany w Ćmielowie,
2. Instytut Designu w Kielcach,
3. „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku,
4. Szkoła Wrażliwości w Kapkazach,
5. Park Etnograficzny w Tokarni.

WYMOGI CZĘŚCI LITERACKIEJ
Zgłoszony do udziału w konkursie utwór literacki może mieć formę opowiadania, eseju, reportażu, baśni lub wiersza zawierających historię związaną z regionem świętokrzyskim. Utwór literacki powinien być napisany w języku polskim i obejmować nie więcej niż 5 stron znormalizowanego maszynopisu.

 

 

Regulamin i załączniki do pobrania znajdują się na stronach: www.bwa.ostrowiec.pl www.biblioteka.ostrowiec.pl

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe