CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

OSTROWIEC: Kolejna seniorka okradziona przez oszustów

  • 8.05.2018, 09:07
  • Judyta Szczerbińska
OSTROWIEC: Kolejna seniorka okradziona przez oszustów
Podziel się:
Oceń:
Do kolejnego oszustwa doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim metodą na wnuczka na szkodę 80 - latki. Oszuści wyłudzili od pokrzywdzonej pieniądze pod pretekstem wypadku drogowego członka rodziny. Kobieta uwierzyła oszustom i utraciła 10 tysięcy złotych.

Pod koniec kwietnia do mieszkanki z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka.  Poinformował, że potrącił kobietę i potrzebne są  pieniądze na tzw. polubowne załatwienie sprawy. Podczas rozmowy dla uwiarygodnienia oszustwa, mężczyzna przekazał  słuchawkę kobiecie, która przedstawiła się jako policjantka i potwierdziła opowiedzianą historię. Pokrzywdzona uwierzyła oszustom i zgodziła się na przekazanie pieniędzy. Po krótkim czasie po odbiór gotówki zgłosił się nieznany jej mężczyzna. Dopiero kiedy z kobietą skontaktował się jej prawdziwy wnuczek, zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

W ciągu ostatnich dni przestępcy ośmiokrotnie próbowali oszukać seniorów z Ostrowca Świętokrzyskiego. W tych przypadkach osoby, do których dzwoniono zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i do popełnienia przestępstw nie doszło. Sprawcy chcąc wyłudzić pieniądze podawali się za policjantów i informowali pokrzywdzonych, że pieniądze, które trzymają na koncie w banku są zagrożone.  W celu zabezpieczenia oszczędności sprawcy polecali założyć nowe konto bankowe  i postępować  zgodnie z ich poleceniami.

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe