Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet

  • 07.05.2018, 14:29 (aktualizacja 08.05.2018, 12:48)
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
cytologia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach realizuje projekty dotyczące wsparcia profilaktyki nowotworowej ukierunkowanej na wczesne wykrywanie raka szyjki macicy, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  na lata 2014 – 2020.  W powiecie ostrowieckim realizowany jest program „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy poprzez działania zachęcające kobiety z Subregionu Północnego do badań profilaktycznych”.

Program obejmuje kobiety zamieszkałe w województwie świętokrzyskim w wieku 25 – 59 lat pracujące lub bierne zawodowo z powodu złego stanu zdrowia, które uczą się, pracują, są w grupie podwyższonego ryzyka. Kobiety zostaną objęte badaniami przesiewowymi w celu wczesnego wykrycia choroby. 

Głównym celem projektu jest przede wszystkim wzrost świadomości kobiet oraz ich partnerów na temat chorób nowotworowych, wzrost motywacji do zmiany zachowań kobiet, oraz wzrost motywacji do wykonywania badań cytologicznych. Kolejnym celem jest wzrost stanu wiedzy lekarzy rodzinnych na temat chorób nowotworowych, samorządów terytorialnych i organizacji pozarządowych w zakresie konieczności wspólnego podejmowania działań związanych z profilaktyką raka szyjki macicy. 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Enryka
Enryka 22.10.2018, 18:42
Każda kobieta powinna regularnie się badać i to nie tylko jeśli chodzi o cytologię. Ale także ogólnie badania krwi itd. Teraz się dowiedziałam też że jest akcja Zdrowa Jesień i tam można pobrać taki bon na komplet 17 badań. Super, warto korzystać

Pozostałe