CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Maturzyści zmierzyli się z matematyką

  • 7.05.2018, 13:53 (aktualizacja 09.05.2018 21:02)
  • Artur Sitarski
Maturzyści zmierzyli się z matematyką
Podziel się:
Oceń:
W całej Polsce trwają egzaminy maturalne. Dziś maturzyści zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. W województwie świętokrzyskim do egaminu przystąpiło niemal 10 tysięcy uczniów.

Matura z matematyki. To jeden z tych egzaminów, który wywołuje najwięcej emocji wśród absolwentów szkół średnich. Nie wszędzie jednak królowa nauk jest przedmiotem budzącym strach. Z dużym spokojem podchodzą do egzaminu absolwenci techników. Spokojna i bezstresowa postawa maturzystów wynika z dobrego przygotowania. Kluczem do pozytywnego wyniku matury jest przerobienie testów z lat poprzednich oraz nauka. Dobre humory nie opuszczały maturzystów wychodzących z sal egzaminacyjnych. Zadania okazały się proste. Część abiturientów, tych z klas o rozszerzoną matematykę, twierdziła, że wręcz banalne. 

Jeszcze kilka lat temu uczniowie w większości wybierali szkoły o profilach ogólnokształcących. Teraz tendencja się zmienia. Z roku na rok rośnie zainteresowanie szkolnictwem zawodowym, co przekłada się na ilość absolwentów techników, którzy przystępują do egzaminu dojrzałości. 

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym już za maturzystami. Przed niektórymi jeszcze poziom rozszerzony i kolejne sprawdziany m.in z przedmiotów kierunkowych i języków obcych.

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe