×

Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend majowy"

  • 7.05.2018, 10:03 (aktualizacja 07.05.2018 19:22)
  • Judyta Szczerbińska
policja_weekend_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Długi majowy weekend za nami. Jak co roku policja prowadziła wzmożone działania nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Podczas długiego majowego weekendu, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwało około 4000 policjantów. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. 

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 31 wypadków, w których zginęło 3 osoby, natomiast 44 osoby zostało ranne. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 127 nietrzeźwych kierujących. W trakcie trwania działań 96 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Dodatkowo 16 kierujących utraciło uprawnienia do kierowaniem pojazdami za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe