CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Matury z języka polskiego

  • 4.05.2018, 15:19 (aktualizacja 14.05.2018 21:58)
  • Artur Sitarski
Matury z języka polskiego
Podziel się:
Oceń:


Długo oczekiwana majówka dla absolwentów szkół średnich została przerwana maturą. 4 maja 719 absolwentów ostrowieckich liceów i techników przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Około 200 osób zgłosiło chęć poprawy matury.  Piękna pogoda nie zniechęcała maturzystów do nauki i ostatnie dni spędzili z książką w ręku. Był to czas na powtórkę materiału. Pierwszemu egzaminowi towarzyszyły jak zawsze duże emocje. Przed wejściem na salę abiturienci mieli nadzieję, że po otwarciu arkusza pojawią się tematy z których najlepiej się przygotowali. Najczęściej wymieniano "Dziady" Adama Mickiewicza. Część maturzystów miała dobre przeczucia i ich marzenia się spełniły, gdyż na egzaminie pojawiła się m.in "Lalka" Bolesława Prusa.

Maturzyści wychodzący z sal egzaminacyjnych byli pełni optymizmu bo pomimo wielu obaw tematy nie okazały się zbyt trudne. Uczniowie najchętniej pisali o tęsknocie. Temat mieli zanalizować w  oparciu o "Lalkę" Bolesława Prusa. Kolejny egzamin w poniedziałek. Maturzyści zmierzą się z królową nauk, matematyką. 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe