CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Ksiądz Anioł nakarmi głodnych

  • 11.05.2018, 07:16 (aktualizacja 15.05.2018 16:00)
  • Anna Głąb
Ksiądz Anioł nakarmi głodnych
Podziel się:
Oceń:
Kolejne miejsca na ostrowieckiej mapie wsparcia dla potrzebujących. Ksiądz Paweł Anioł zapowiada w najbliższych tygodniach otwarcie jadłodajni dla najbiedniejszych. Jadłodajnia, czyli miejsce, w którym będzie można za darmo dostać posiłek, powstanie w okolicy ostrowieckiego rynku. Codziennie pełny obiad czekać ma na około sto osób. 

Środki na prowadzenie jadłodajni pochodzić będą z pieniędzy własnych Akcji Katolickiej i datków od ludzi dobrej woli. Od jesieni działa bar Anielskie Jadło, część dochodu już w założeniach miała być przekazana na utrzymanie jadłodajni. Sprzedawany jest także chleb hospicyjny, z 10 bochenków sa pieniądze na jeden posiłek dla ubogiego.
Posiłki będa wydawane przez siedem dni w tygodniu, do pracy zostało zatrudnione dwie osoby. Do współpracy zaproszeni sa także wolontariusze. Lokal z czasem może posłużyć jako świetlica dla osób korzystających z jadłodajni. Zaproszeni do korzystania są bezdomni, ale także renciści czy osoby borykające się z biedą.
Osoby, które będa chcaiały wesprzeć potrzebujących będą mogły przekazać pieniądze na specjalne subkonto. Będzie można także opłacić posiłki dla jednej konkretnej osoby. Opłaty związane z utrzymaniem lokalu szacowane są na dwa i pół do trzech tysięcy złotych. Część pieniędzy na remont przekazali księża z dekanatu ostrowieckiego.
Obiady będą gotowane w kuchni działającej przy hospicjum. Tu także powstają dania do baru "Anielskie jadło", codziennie obiad kupuje tu około 150 osób.
Przy jadłodajni ma stanąć także albertoszafa, czyli specjalna lodówka, w której będzie można zostawiać jedzenie dla potrzebujących. 
Otwarcie jadłodajni planowane jest w nadchodzących tygodniach. Jadłodajnia ma być prezentem urodzinowym dla Jana Pawła II, papież świętował 18 maja. 

Anna Głąb
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe