CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Tłumy na Dniach Otwartych w Staszicu

  • 26.04.2018, 09:14 (aktualizacja 30.04.2018 18:49)
  • Judyta Szczerbińska
Tłumy na Dniach Otwartych w Staszicu
Podziel się:
Oceń:
W środę 25 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół gimnazjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz z okolicznych miejscowości. W tym dniu zaproszono uczniów do poznania oferty dydaktyczno-wychowawczej szkoły, a także zwiedzenia całego obiektu szkolnego.

Przewodnikami i gospodarzami była kadra pedagogiczna oraz uczniowie. Konferansjerzy: Roksana Wiecha i Wiktor Filipowski powitali dyrekcję szkoły, kadrę pedagogiczną oraz bardzo liczną grupę  gimnazjalistów po czym zaprosili wszystkich do udziału w bogatym programie artystycznym. Dzień Otwarty rozpoczęto tańcem w wykonaniu Zespołu „Red Go” w składzie: Oliwia Sałata, Angelika Sobczyk i Emilia Rysiak, Julia Świercz, Joanna Wesołowska, Natalia Domańska. Kontynuacją programu artystycznego był występ wokalistek Aleksandry Pawlik i Wiktorii Pongowskiej. Talenty taneczne i wokalne cieszą się  w "Staszicu" dużym zainteresowaniem uczniów, wzbogacają szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych szkoły, tworząc jednocześnie warunki do rozwoju zainteresowań uczniów. Są doceniane i eksponowane na wielu uroczystościach, nie tylko wewnątrzszkolnych. Dopełnieniem form artystycznych był występ kabaretu szkolnego „1000 kalorii śmiechu” w składzie: Marcin Fulara, Patrycja Kowalska, Julia Olejnik, Monika Surowiec, Marta Siebuła, Jakub Kurek. 

Zwieńczeniem występów było wystąpienie dyrektora Dariusza Kaszuba, który przywitał gimnazjalistów, wyrażając radość z faktu, że ogromne zainteresowanie „Staszicem” znajduje odbicie w obecności tak licznej grupy gimnazjalistów podczas dnia Otwartego. Dyrektor zachęcił również przyszłych licealistów do wstępowania w poczet uczniów „Staszica” zapewniając, że jest to szkoła poszerzająca kompetencje młodego człowieka w wielu dziedzinach. 

Najważniejszym punktem programu Dnia Otwartego były prezentacje przedmiotowe, które odbywały się w formie doświadczeń, konkursów, filmów, scenek teatralnych. Każda z tych form pozwalała nauczycielowi na wejście z uczniem w interakcję. Dzięki temu gimnazjaliści mogli już na tym etapie poznawać nauczycieli. Wszyscy przybyli goście otrzymali również ulotki z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Przyszli absolwenci słuchali o współpracy liceum  z najlepszymi uczelniami w kraju, możliwościach jakie stwarza szkoła w zdobyciu międzynarodowych certyfikatów językowych oraz wysokich miejsc w olimpiadach szkolnych.

Kolejne dni otwarte w Staszicu odbędą się 19 maja o godz. 11:00.
 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (2)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe