CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Sztuka kochania w edukacji

  • 26.04.2018, 16:09 (aktualizacja 09.05.2018 21:03)
  • Anna Głąb
Sztuka kochania  w edukacji
Podziel się:
Oceń:
O roli edukacji seksualnej w każdym wieku i charakterystyce zachowań Polaków w tej sferze mówił profesor Zbigniew Izdebski podczas wykładu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie zorganizowała Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości.

Jak zaznaczał profesor Zbigniew Izdebski edukacja seksualna odgrywa ważną rolę w każdym wieku. W szczególnie trudnej sytuacji są nastolatki. Większość wiedzy dotyczącej seksualności człowieka czerpią z Internetu. Stąd duża rola edukacji seksualnej w szkole. Profesor Izdebski podkreślał, że ta wiedza nie jest przywilejem, ale prawem młodych ludzi.

Wśród obserwacji Zbigniewa Izdebskiego jest także zróżnicowanie w podejściu do seksualności ze względu na miejsce zamieszkania. Wschód Polski jest bardziej tradycyjny.

Przekłada się to na światopogląd, ale także na np. mniejszą ilość rozwodów.

Słuchacze mogli poznać również postać Michaliny Wisłockiej.

W spotkaniu uczestniczyli pedagodzy, pracownicy pomocy społecznej, uczniowie i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pomysł zorganizowania wykładu na temat seksualności, to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne.

Podczas rozmów ze studentami czy nauczycielami pojawiały się głosy, aby poruszać także takie zagadnienie. Kolejny wykład będzie dotyczył zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Anna Głąb

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe