CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

IV Festiwal "Dziecięce Marzenia"

  • 27.04.2018, 14:33 (aktualizacja 29.04.2018 09:37)
  • Karolina Kamińska-Nowak
IV Festiwal "Dziecięce Marzenia"
Podziel się:
Oceń:
W czwartek 26 kwietnia, po raz czwarty odbył się Festiwal Piosenki „Dziecięce marzenia”. Na gościnnych deskach kina Etiuda zaprezentowały się zespoły i chóry ze szkół, przedszkoli i ośrodków kultury z terenu powiatu ostrowieckiego.

Na scenie kina Etiuda podczas IV Festiwalu Piosenki "Dziecięce Marzenia" wystąpili prawdziwi miłośnicy śpiewu. 18 zespołów, 202 uczestników.
Młodzi adepci śpiewu zaprezentowali bogaty i różnorodny repertuar.

O karierze piosenkarki Maja, podobnie jak inne dziewczynki marzy już od dawna. Każdy taki festiwal to kolejny krok ku osiągnięciu tego celu.

Festiwal "Dziecięce Marzenia" podzielony był na dwie kategorie. Pierwsza z nich objęła przedszkola i klasy I-III szkoły podstawowej, druga kategoria to uczniowie klas IV wzwyż.

Śpiew chóralny to skomplikowana forma występów muzycznych, ale jak podkreśla pomysłodawczyni Festiwalu dyrektor PSP nr 1 Jadwiga Dadia, śpiewając w chórze można się rozwijać wokalnie. 

Występy ostrowieckich chórów oceniali  jurorzy, którzy wyłonili najlepszych z najlepszych. W kategorii I trzecie miejsce zajęły Radosne Słoneczka z Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3, na miejscu drugim uplasowały się Szewnianeczki z Zespołu Szkół w Szewnie, które swój występ zadedykowały m.in. swoim kolegom i koleżanką.

Na miejscu pierwszym stanął Zespół Trójeczka z PSP nr 3.
W Kategorii II, trzecie były Wiolinki z Miejskiego Centrum Kultury, miejsce drugie zajął Zespół Wokalny z PSP nr 1, pierwsze miejsce podjum należało do Zespołu Wokalnego z PSP nr 14.
Przyznano też wyróżnienia, kolejny Festiwal Piosenki "Dziecięce Marzenia" już za rok.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe