CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Absolwent Staszica stypendystą Ministra Edukacji po raz czwarty

  • 26.04.2018, 09:34 (aktualizacja 27.04.2018 08:04)
  • Judyta Szczerbińska
Absolwent Staszica stypendystą Ministra Edukacji po raz czwarty
Podziel się:
Oceń:
We wtorek 17 kwietnia uhonorowano stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2016/2017. W tym zaszczytnym gronie znalazł się absolwent Liceum Ogólnokształcącego Nr I im Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim Grzegorz Waliszczak. Jest jednym z 7 uczniów z województwa świętokrzyskiego, a zarazem jedynym z powiatu ostrowieckiego, który został  wyróżniony  przez minister Annę Zalewską. To wyjątkowy sukces absolwenta i nauczycieli, którzy  przygotowali go do udziału w wielu olimpiadach przedmiotowych.  

W sumie stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 386 uczniów z całej Polski. Jako laureat etapu centralnego XLVII Olimpiady Biologicznej - zdobywca srebrnego medalu oraz laureat etapu centralnego XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologiczne z 3 lokatą, mógł wybrać studia  na każdej z uczelni medycznych w kraju. Obecnie jest studentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje sukcesy z dziedziny biologii i ekologii zawdzięcza p. mgr Jolancie Wojtas. W roku szkolnym 2016/17 został również finalistą etapu centralnego: XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego oraz programu naukowego Adamed SmartUp.

W imieniu wyróżnionego z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika, pamiątkowy dyplom z życzeniami dalszych sukcesów odebrał dyrektor szkoły Dariusz Kaszuba, podkreślając, że stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, jakie może wymarzyć sobie uczeń.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe