Uczniowie CKZiU zebrali rekordową liczbę karmy

  • 25.04.2018, 14:33 (aktualizacja 30.04.2018 12:11)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Uczniowie CKZiU zebrali rekordową liczbę karmy
Podziel się:
Oceń:
200 kilogramów karmy trafi od uczniów "samochodówki" do podopiecznych Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Animals. 

Zwierzętom pomagają od lat i choć liczy się każdy nawet najmniejszy gest, to tym razem nie sposób nie powiedzieć o ilości zebranej karmy, bowiem wynik jest naprawdę imponujący, uczniowie CKZiU pobili rekord. Zebrali 200 kg. Dumy z postawy swoich uczniów nie krył dyrektor szkoły Marcin Sitarz.

Do wszelkiego radzaju zbiórek nikogo nie trzeba namawiać, młodzież robi to z potrzeby serca.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Środki zebrane ze sprzedaży makulatury, biletów wstępu na dyskotekę były przeznaczane na poprawę bytu mieszkańców Przytuliska dla koni i innych zwierząt „Przystań Ocalenie” w Tychach. Uczniowie angażowali się też w liczne kampanie organizowane przez fundację Viva! Akcja dla zwierząt, m.in. podpisywali petycję przeciw wywozowi i zabijaniu polskich koni na mięso. Wielokrotnie młodzież zbierała też karmę, kołdry, koce i prześcieradła dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Janik”. Uczniowie i nauczyciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego współpracują z Ostrowieckim Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt „Animals”, w którego statucie zawarta jest szeroko pojęta pomoc bezdomnym zwierzętom.

Na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego coraz więcej szkół angażuje się w podobne zbiórki, co bardzo cieszy wolontariuszy stowarzyszenia, to dowód, że ludziom los bezbronnych istot nie jest obojętny.

W CKZiU już planują kolejne charytatywne akcje.

Karolina Kamińska-Nowak

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe