CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Wiosenne porządki na Wiśle i Sanie 

  • 25.04.2018, 14:13
  • Judyta Szczerbińska
Wiosenne porządki na Wiśle i Sanie 
Podziel się:
Oceń:
W sobotę 21 kwietnia odbyła się kolejna edycja akcji sprzątania wideł dwóch rzek. „Wiosenne porządki na Wiśle i Sanie” to wspólne działanie Fundacji Fundusz Lokalny i partnerów w regionie na rzecz poprawy czystości rzek. Zaangażowało się w nią blisko 200 wolontariuszy oraz 25 jednostek pływających. Posprzątano brzegi na odcinku od Osieka do Zawichostu na rzece Wiśle oraz Sanie od progu wodnego w Stalowej Woli aż do jego ujścia. Zebrano blisko 500 worków śmieci, które zostaną odebrane i zutylizowane przez miejskie oraz gminne zakłady komunalne. 

Inicjatywa stanowi element działalności w ramach programu „Napędzani Wisłą” ukierunkowanego na rozwój aktywności społecznej, obywatelskiej i rekreacyjnej na Wiśle i Sanie. Przedmiotem Fundacji Fundusz Lokalny i jej partnerów są nie tylko działania na rzecz utrzymywania czystości rzek ale także organizacja spływów połączona z obchodami upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Do akcji przyłączył się Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Jego obecność na sprzątanym odcinku Wisły w okolicach Baranowa Sandomierskiego oraz słowa uznania dla wolontariuszy i organizatorów były przysłowiowym „pokrzepieniem serc”. Ministrowi towarzyszyli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Rafał Weber oraz Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny. 
 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (5)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe