Powiat ostrowiecki z największym wsparciem

  • 19.04.2018, 14:42 (aktualizacja 24.04.2018, 23:38)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Powiat ostrowiecki z największym wsparciem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało dla jednostek samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego promesy przeznaczone na realizację zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

Promesy przedstawicielom 43 jednostek samorządu terytorialnego wręczył osobiście Joachim Brudziński - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Największa kwota powędrowała do powiatu ostrowieckiego.
Wśród 10 zadań jakie dzięki dofinansowaniu podjęte zostaną w powiecie ostrowieckim priorytetem jest ulica Samsonowicza. Tu remont rozpocznie się jako pierwszy, będzie to też największe zadanie z zaplanowanych prac modernizacyjnych. 

Dofinansowanie otrzymały też gminy powiatu ostrowieckiego, remonty dróg prowadzone będą w Ćmielowie, Waśniowie, Bałtowie czy w Kunowie. Gmina Kunów otrzymała promesę w wysokości 1 518 000 z przeznaczeniem na 5 zadań. Plany na pierwsze inwestycje już są. 

Świętokrzyscy parlamentarzyści obecni na uroczystym przekazaniu promes podkreślają, że każde tego typu dofinansowanie przyczynia się do wyrównania szans rozwojowych poszczególnych regionów kraju.

Minister Joachim Brudziński podczas spotkania poinformował przedstawicielami samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego o zwiększeniu o 500 milionów funduszu rozwoju dróg lokalnych.

Dzięki już przyznanym promesom łącznie w województwie świętokrzyskim zrealizowanych zostanie 136 zadań, 108 kilometrów dróg gminnych i powiatowych zostanie odbudowanych, jak również 3 mosty.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe