×

Narada służb z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

  • 19.04.2018, 10:50 (aktualizacja 19.04.2018 11:15)
  • Judyta Szczerbińska
Narada służb z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Podziel się:
Oceń:
W środę 18 kwietnia w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach odbyła się narada służb z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Minister Joachim Brudziński w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo, o które każdego dnia dbają funkcjonariusze służb mundurowych. Przypomniał, że dobrze wyposażone służby muszą też być należycie opłacane. Minister wskazał, że Od 1 maja podwyżki otrzyma ponad 110 tysięcy policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Kolejne podwyżki dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb zaplanowano od 1 stycznia 2019 roku.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak omówił sprawy kadrowe i strukturę garnizonu. Przedstawiał poziom bezpieczeństwa i wskazał na liczby wszczętych postepowań i ich wykrywalność wynoszącą blisko 80 %, co daje najlepszy wynik w kraju. Podkreślał, iż każdego dnia 2017 roku w garnizonie świętokrzyskim do służby patrolowej było kierowanych 437 policjantów prewencji i 130 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy podejmowali średnio 649 interwencji na dobę. 
Na koniec szef świętokrzyskiej policji przedstawił realizację Programu Modernizacji Służb Mundurowych opracowanego w MSWiA. Dodatkowo odniósł się do zalet wynikających z funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówił najczęściej wskazywane nieprawidłowości przez mieszkańców naszego województwa.

Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Czajka również przedstawił statystyki swoich jednostek. Na terenie województwa świętokrzyskiego służbę pełni 1059 strażaków. W województwie działają 664 OSP, z czego 214 jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. 
Szef straży pożarnej omówił także zadania, jakie na terenie województwa świętokrzyskiego są realizowane z Programu Modernizacji Służb Mundurowych oraz przedstawił plany na bieżący rok m.in. plany rozbudowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kielcach, zakończenie rozbudowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Chmielniku i ogłoszenie przetargu na dostawę 46 ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. 

Spotkanie zakończyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek dziękując wszystkim funkcjonariuszom za wysoki poziom współpracy służb garnizonu świętokrzyskiego na rzecz utrzymania poziomu bezpieczeństwa.

Judyta Szczerbińska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rozczarowany
Rozczarowany 19.04.2018, 11:31
Tyle informacju, że podwyżki, że dużo będzie , dobrze opłacane służby... a nikt nie powie że tej podwyżki będzie około 80 zł na rękę...

Pozostałe