Rozmawiali o roli rodziny w procesie wychowania

  • 16.04.2018, 16:19 (aktualizacja 17.04.2018 11:41)
  • Judyta Szczerbińska
Rozmawiali o roli rodziny w procesie wychowania
Podziel się:
Oceń:
W piątek 13 kwietnia w B w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się XII konferencja dla rodziców wychowanków, pedagogów i nauczycieli, której tematem była „Rola rodziny w procesie wychowania”.

Tegoroczny temat konferencji był odpowiedzią na dostrzegane nieprawidłowości w relacjach współczesnej rodziny. Zaburzenia ujawniają się przede wszystkim w funkcjach socjalizacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych rodziny. Szczególnie dotyczy to braku czasu poświęconego rodzinie, wyjazdów zarobkowych,   pozostawianiu  dzieci pod opieką innych członków rodziny, niespójnych norm postępowania oraz przekazywanego systemu wartości.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu


Istotne treści o budowaniu więzi w rodzinie przekazali prelegenci specjaliści: Tomasz Kryj psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, Paweł Walesic przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Teresa Borek psycholog Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami  „Niebieski Jeżyk” Barbara Sęderowska, która  przybliżyła  świat relacji z dzieckiem autystycznym . 

Młodzież z Bursy Szkolnej wystąpiła z krótkim tematycznym programem artystycznym oraz przygotowała w kwartalniku BURSUŚ - swój punkt widzenia na temat rodziny.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe