Człowiek wielkiego serca

  • 14.04.2018, 13:14 (aktualizacja 17.04.2018 19:16)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Człowiek wielkiego serca
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Ostrowcu dziś odbyły się uroczystości jubileuszowe 30-lecia święceń kapłańskich oraz 20-lecia pracy naukowej ks. kan. dr Józefa Grochali, proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Organizatorem uroczystości była Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości, w której ks. dr Józef Grochala pracuje na stanowisku starszego wykładowcy.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Po uroczystej mszy świętej w kościele p/w św. Kazimierza na os. Pułanki w auli WSBiP odbyło się seminarium na temat “Wychowanie – rola rodziny i Kościoła” , w którym wzięli  udział przyjaciele i znajomi księdza Józefa: ks. prof. dr hab. Jan Śledzianowski, ks.dr hab. Stefan Radziszewski, dr Paweł Gotowiecki, dr Anna Zybura, dr Jakub Żak, dr Przemysław Furgacz, nadkom. Dariusz Loranty.

Organizację uroczystości jubileuszowychto przede wszystkim  uhonorowanie osoby ks. Józefa, zasłużonego kapłana, który bardzo blisko jest  związany z ostrowieckim środowiskiem akademickim 

- mówi Izabela Zaborowska, rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ks. dr Józef Grochala zajmuje się tematyką wychowania i rodziny. Jest naukowcem związanym z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, obecnie wykłada w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości. Od początku drogi kapłańskiej angażował się w pracę z młodzieżą. Jak sam podkreśla, najważniejsza jest dla niego praca z ludźmi.

W uroczystościach udział wzięli również  słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie ostrowieckich szkół, a także parafianie ks. Grochali. Uczestnicy spotkania księdza Józefa Gorchalę określali mianem człowieka wielkiego serca i ambitnego naukowca.

 

Relacja już wkrótce na antenie Lokalna.TV

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AD
AD 14.04.2018, 16:01
Dużo zdrowia i dalszych sukcesów dla szanownego Jubilata składa parafianka Anna D. z Rodziną

Pozostałe