13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  • 13.04.2018, 20:34 (aktualizacja 16.04.2018 20:43)
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Społeczny Komitet Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim był organizatorem dzisiejszych uroczystości.  Po mszy świętą w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która odbyła się w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, przemaszerowano pod Pomnik Katyński,  gdzie złożono wieńce oraz zapalono znicze.

Pamięć o pomordowanych na Wschodzie uczcili przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie i służby mundurowe, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim wciąż poszukuje i odnajduje  nazwiska pomordowanych ostrowczan. Pracuje nad stworzeniem pełnej listy mieszkańców Ostrowca, którzy zginęli z rąk NKWD, ale pracy przed historykami jest bardzo dużo.

Obecnie na tablicach wymienione jest 48 osób. Wśród nich są żołnierze, policjanci, lekarze czy nauczyciele. W tym momencie trwa ostatnia procedura weryfikacyjna trzech kolejnych osób. Ich nazwiska w najbliższym czasie zostaną uwiecznione na tablicach przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

- mówi Marek Wójcicki, przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Katyńskiego.

 

Już wkrótce materiał wideo z uroczystości.

 

 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe