×

Fuzja Sztuki w Państwowej Szkole Muzycznej

  • 13.04.2018, 15:48 (aktualizacja 15.04.2018 01:42)
  • Anna Głąb
Fuzja Sztuki w Państwowej Szkole Muzycznej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie Państwwej Szkoły Muzycznej udowodnili, że da się łączyć różne talenty artystyczne. 30 wychowanków w Konkursie Fuzja Sztuki pokazało swój dorobek.

Fuzja Sztuki to nowatorski pomysł kulturalny w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs jest nowatorski w regionie, chociaż współczesne tendencje w sztuce wskazują, że artyści poszukują nowych sposobów wyrazu. Podkreśla to Marcin Jedlikowski, jeden z jurorów. Światowe trendy wskazują, że łączy się nawet bardzo odległe dziedziny sztuki. Taką możliwość mieli także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Prezentacje opierały się na wykonaniu utworu muzycznego i pokazaniu pracy lastycznej. Zasady konkursu pozwalały także na prezentację literacką czy rzeźbiarską.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Fuzja Sztuki odbyła się w Ostrowcu po raz pierwszy, ale, jak podkreśla dyrektor szkoły Ewa Piórkowska-Siwiec, z czasem projekt będzie się on rozrastał.

Uczniowie zaprezentowali utwory fortepianowe, gitarowe i skrzypcowe, ich prace ilustrowały tematykę lub nastrój utworu.
 

Anna Głąb

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe